Дали Twitter ще въведе различни реакции на постове
Twitter също иска да въведе реакции на постове!
Начинът, по който потребителите взаимодействат с платформите за социални медии, се е променил много пъти от самото им създаване. Като често се променя в резултат на някакви фини промени в потребителските желания, както и в потребителския интерфейс.
Един виден пример за такава промяна е въвеждането на реакциите.
През 2017 г. Facebook представи възможността да се отговаря да съобщения в Messenger с множество емотикони. По-късно тази година представи функцията в платформата по-широко. Според информация от TechCrunch Twitter скоро може да направи същото.
Понастоящем е възможно да „харесате“ публикация в социалната мрежа, коментар или отговор със символа на сърце.
През последния месец компанията проучва възможност за въвеждане на по-разширени потребителски реакции.
Проучването съдържа редица набори от тези реакции и изисква от участниците, които са пожелали да бъдат ранни тестери на тази предстояща функция, да решат кои от тях предпочитат.
От седемте предложени реакции, пет от тях използват едни от най-популярните емотикони – като смях, тъга, изумление, гняв и интересно.
Останалите две опции са описани по различен начин в различни групи. Като Подкрепа и Гняв, които са заменени в някои ситуации като Съгласие и Несъгласие.
Реакциите, които социалната мрежа планира да въведе, са може би решение на много ситуации, в които просто едно харесване на публикацията не е достатъчно, за да изрази всичко, което чувства потребителя във връзка с даден пост.
Например споделяне на щастие, изказване на съболезнования или подкрепа в ситуации. Които далеч не са идеални и предизвикват различен нюанс от реакции.
Може също така да се твърди, че системите само с един тип реакция се измерват по-лесно по отношение на популярността или „успеха“ на една публикация в социалните мрежи.
Нещо, което вълнува инфлуенсърите и анализаторите на дигиталния маркетинг.
Instagram се справя по различен начин с тази дилема.
Те скриват изцяло брояча на харесванията за другите потребители. Като броя харесвания е видим единствено от потребителя, който е качил дадена снимка.
Дори като се имат предвид потенциалните ползи от внедряването на набор от реакции, идва въпросът дали Twitter не върви по пътя към унифициране с всички останали социални мрежи. Както и загуба на специалните му характеристики, които досега го отличаваха от останалите платформи.
Източник: kaldata